Zarządzanie najmem

Kompleksowe zarządzanie najmem

Biuro nieruchomości Opole oferuje usługi z zakresu obrotu nieruchomościami. Posiada licencję wydaną przez Federacje Porozumienia Polskiego Rynku Nieruchomości. Agencja nieruchomości Opole może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem z pracą na terenie województwa opolskiego. Dzięki niemu świadczy usługi związane z nieruchomościami na najwyższym poziomie.

Bezpieczeństwo i oszczędność czasu

Ze względu na ilość niezbędnych formalności związanych z wynajmem mieszkań, warto wziąć pod uwagę zlecenie zarządzania najmem pośrednikowi nieruchomości Opole. Zarówno w przypadku wynajmu całych mieszkań bądź domów, jak i pojedynczych pokoi, procedury zajmują czas. Pośrednik nieruchomości sporządza bezpieczną umowę najmu oraz prowadzi negocjacje z najemcą. Choć zlecenie zarządzania najmem generuje pewne koszty, to w sytuacji, gdy nie ma konieczności dojazdów na prezentacje lokalu bądź w przypadku wystąpienia usterki, właściciel docelowo zyskuje. Największą korzyścią jest jednak poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie od terminowości wnoszenia opłat za wynajem bądź ilości awarii, to firma zarządzająca zajmuje się ochroną interesów właściciela. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu agencja nieruchomości wie, w jaki sposób weryfikować potencjalnych najemców, dzięki czemu pozwala uchronić właściciela przed wieloma nieprzyjemnościami. Docelowo, cały proces związany z wynajmem spoczywa na barkach agencji zarządzającej. Kompleksowa opieka odciąża właściciela.

Proces zarządzania najmem nieruchomości

Aby móc efektywnie zarządzać wynajmem nieruchomości, agencja tworzy profesjonalną ofertę informującą o zaletach danego mieszkania. Następnym etapem jest jej prezentacja przed potencjalnymi najemcami. Wtedy następują również negocjacje, mające doprowadzić do podpisania umowy. Po dokonaniu niezbędnych formalności związanych z zawarciem umowy najmy, biuro nieruchomości przekazuje lokal do użytku najemcy. Dzięki zawarciu protokołu zdawczo-odbiorczego, właściciel mieszkania zyskuje gwarancje zabezpieczenia przedmiotów znajdujących się lokalu. W trakcie trwania najmu agencja nieruchomości zarządza również sprawami bieżących. Zaliczają się do nich cykliczne opłaty, kontrola terminowości przelewów najemcy oraz dokonywanie drobnych napraw. Po upływie okresu najmu agencja nieruchomości Opole zadba również o odbiór nieruchomości oraz skrupulatne sprawdzenie na podstawie podpisanego wcześniej protokołu zdawczo-odbiorczego. Jeśli właściciel lokalu będzie chciał kontynuować współpracę z zarządcą, biuro ponownie przeprowadzi cały proces wynajmu.

Zalety skorzystania z usług pośrednika nieruchomości Opole

Dzięki szerokiej ofercie dostępnej w biurze nieruchomości METROPOLA współpraca z właścicielem lokalu nie musi zakończyć się jedynie na zleceniu zarządzania najmem. W ofercie biura nieruchomości Opole znajdują się również usługi z zakresu sprzedaży nieruchomości. Za jego pośrednictwem można dokonać sprzedaży domu bądź działki w Opolu.

Dla agencji nieruchomości Opole wartością szczególnie istotną jest bezpieczeństwo klientów. Zarówno w przypadku zarządzania najmem, jak i podczas procedury sprzedaży mieszkania Opole.

Zapraszamy do kontaktu - możemy pomóc także Tobie!