Blog

  • Data dodania: 04.09.2021
  • Tagi: życie po pandemii
Dom, mieszkanie, działka budowlana… Co kupić i w co zainwestować? Wiele osób waha się w tej chwili i rozmyśla, jaką podjąć decyzję mieszkaniową. Pandemia dała nam do myślenia i wiemy, że jest o wiele więcej rzeczy, które są nam potrzebne do życia. Zwracamy dziś uwagę na zupełnie co innego niż jeszcze dwa lata temu. Jakie są trendy popandemiczne?

Komfort mieszkaniowy

Jeszcze kilka lat temu, ważne dla nas było miejsce do spania, łazienka i niewiele więcej. Szczególnie w dużych miastach łatwo było zauważyć, że coraz mniej popularne jest spotykanie się ze znajomymi w domach, powszechne jest jadanie i picie na mieście, innymi słowy mieszkanie było traktowane jako miejsce do spania i nic więcej. Pandemia, która zmusiła nas do zastania w domu, udowodniła nam samym, jak mało wygodnie mieszkamy i jak wiele dodatków, potrzebnych nam jest, aby czuć się komfortowo.

Balkony i tarasy

Budząca się do życia przyroda, słonce, a my zamknięci w domu. Nagle okazało się, że balkon, weranda czy taras to elementy, które są po prostu konieczne do życia. Nagle okazało się, że gdy nie mamy możliwości opuszczenia czterech ścian, wyjście, chociaż na balkon i zorganizowanie na nim dodatkowej przestrzeni to zdecydowany komfort. Bardzo trudno dziś sprzedać mieszkanie bez dobrze zaaranżowanego balkonu, a im większa przestrzeń, tym bardziej wpływa na cenę.

Bliskość natury

Nie ma się co oszukiwać, gdy siedzieliśmy w mieszkaniu, mogliśmy tylko z zazdrością myśleć o tych, którzy spędzają bezpiecznie czas na terenie własnego ogrodu. Nagle okazało się, że nawet znaczne oddalenie od miasta, które dotychczas utożsamiane było z kłopotliwymi dojazdami do pracy i szkoły, teraz stało się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ze względu na możliwość kontaktu z przyrodą, spacerów po lesie czy łąkach. Nic dziwnego, ze nagle okazało się, ze każdy, choćby najmniejszy skrawek własnej działki jest po prostu na wagę złota.

Dobrze urządzona kuchnia

Zamknięta gastronomia, która wprawdzie oferowała nam dania na wynos, wymusiła na nas samodzielne przygotowanie lub chociaż odgrzewanie posiłków. Mieliśmy sporo czasu i rozwijaliśmy różne pasje, a ze dostępne były praktycznie tylko sklepy spożywcze, nic dziwnego, że pasja do gotowania rozbudzana już wcześniej przez programy kulinarne i kucharzy – celebrytów, rozkwitła z całą siłą. Trudno powiedzieć, czy trend jedzenia domowego utrzyma się na dłużej, ale dobrze wyposażona kuchnia, zaczyna być naprawdę ważna.

Miejsce do pracy

W ciasnych mieszkaniach bardzo trudno było zorganizować miejsca do nauki i pracy. Zwłaszcza gdy problem dotyczył kilku członków rodziny jednocześnie. Bardzo trudno było połączyć prace zawodowa z życiem rodzinnym i rekreacją. Nawet ci z nas, którzy już dawno wrócili do biurowców, w tej chwili planując przemeblowanie czy nawet zmianę lokalu, zabezpieczając się dodatkowym pokojem, który „w razie czego” stanie się domowym biurem.

Siłownia i rekreacja we własnym domu

Był moment, gdy sprzęty do ćwiczeń, po prostu zniknęły ze sklepów. W domu urządziliśmy siłownie, a zamożniejsi zainwestowali nawet w domowe spa i baseny. Ważne stało się wspólne, rodzinne spędzanie czasu, ale we własnym gronie. Przy tej tendencji, jeśli tylko zasoby finansowe nam pozwalają, naprawdę warto pozostawić, bo jednorazowa inwestycja szybko się zwróci, a to, że nasz dom będzie mógł być naszą prywatną twierdzą, to zdecydowana korzyść.