Blog

 • Data dodania: 08.04.2021
 • Tagi: wynajem mieszkania, jak wynająć mieszkanie
Wynajęcie mieszkania to dobry sposób na zysk, ale także konieczność posiadania wiedzy, jak przygotować mieszkanie i ogłoszenie. Funkcjonalne mieszkanie o dobre ogłoszenie to kwestie, które są koniecznością aby mieszkanie było interesującą ofertą dla potencjalnego najemcy. Aby mieszkanie zachęciło jak największą liczbę osób, zadbaj o poniższe kwestie:
 1. Określ grupę docelową – to pozwoli ci przygotować mieszkanie w odpowiedni sposób. Inne potrzeby mają single, inne osoby z dziećmi, a jeszcze inne osoby starsze. Pamiętaj, żeby dostosować grupę docelową do tego, jakie atuty ma twoje mieszkanie i okolice. Rodziny z dziećmi szukają miejsca, które będzie w bliskim położenia parków, przedszkoli i szkół. Przyda się również dobrze wyposażony i bezpieczny plac zabaw. Studenci docenią bliskość uczelni wyższych, dobrą komunikację i niedaleką odległość do sklepów. Seniorzy nie lubią zazwyczaj wchodzić na wysokie piętra po schodach, pragną bezpieczeństwa i aptek w okolicy. Każda grupa ma inne potrzeby.
 2. Estetyczne i dobrze wyglądające wnętrze – większość osób, które szukają idealnego mieszkania, doceniają estetyczne wnętrze. Wyposażenie rodem z PRL – u nie jest raczej mile widziane. Najlepiej jest postawić na stonowane kolory, przytulne dodatki.
 3. Miłe dodatki – takie, dzięki którym mieszkanie będzie przytulne. Poduszki, dywany, ramki na zdjęcia i kwiaty – to zawsze dobrze wygląda i zachęca do tego, aby wynająć mieszkanie.
 4. Dodatkowe sprzęty – odkurzacz, piekarnik, zmywarka, czajnik, deska do prania, suszarka do ubrań – nie są to obowiązkowe elementy wyposażenia mieszkania. Jeśli jednak zadbasz o to, aby umieścić te przedmioty i sprzęty, twoja oferta będzie bardzo atrakcyjna. Większość z nas potrzebuje przecież tego typu przedmiotów i sprzętów, miło jest jeśli są one już na stanie mieszkania, które chcemy wynająć.
 5. Funkcjonalność – to bardzo ważna kwestia. Największą uwagę w tej kwestii należy przywiązywać do łazienki i kuchni, ponieważ to w tych pomieszczeniach spędzamy ważną część każdego dnia. Mieszkanie powinno być zaaranżowane tak, aby było jak najbardziej funkcjonalne.
 6. Czystość – jeśli robisz zdjęcia do ogłoszenia, albo umawiasz się z kimś na obejrzenie mieszkania, koniecznie zadbaj o czystość. Czyste i pachnące mieszkanie zachęca do wynajęcia, a przecież na tym ci właśnie zależy. Warto posprzątać pozostałości po poprzednich lokatorach, zajrzeć do miejsc takich jak piekarnik.
 7. Czy wszystko działa? – to bardzo ważne. Przed pokazaniem komuś mieszkania, jak również przed terminem przekazania kluczy sprawdź, czy wszystko działa. Mowa tutaj o oświetleniu, sprawności pralki i innych urządzeń.
 8. Dobre zdjęcia – takie, które podkreślą najważniejsze atuty mieszkania. Ogłoszenie będzie bardziej atrakcyjne, jeśli zdjęcia będą zachęcające.
 9. Podkreśl atuty – odpowiednie napisanie ogłoszenie jest bardzo ważne. Warto podkreślić w nim wszelkie atuty, które będą interesujące i zachęcające dla potencjalnego najemcy. Chodzi tutaj o dobrą komunikację, bliskość przystanków, sklepów, aptek i wszystko to, co dla grupy docelowej będzie atutem. Pamiętaj również, aby w ogłoszeniu jasno określić wszystkie opłaty. Nikt z nas nie lubi ogłoszeń, w których tytule cena jest atrakcyjna, a na samym końcu długiego ogłoszenia okazuje się, że dochodzą jeszcze inne opłaty, przez co cena nie jest w budżecie. Bądź więc szczery od początku, zdobędziesz zaufanie.
 10. W jakim mieszkaniu najchętniej byś zamieszkał? – zastanów się, czy jest coś, czego według ciebie brakuje w mieszkaniu, które chcesz komuś wynająć. Czy jest coś, co przeszkadzałoby tobie, gdybyś był najemcą? Jeśli można coś dodać, zmienić na lepsze – zrób to.
Odpowiednio przygotowane mieszkanie, które jest funkcjonalne i dobrze urządzone, to wielka okazja dla potencjalnego najemcy. Mieszkanie powinno być zaaranżowane z gustem, powinno być czyste, schludne i klimatyczne. Warto wyposażyć je w minimalistyczne meble, w stonowanych kolorach. Dodać przyjemne elementy jak firany, dywany i kwiaty. Mieszkanie musi być czyste, wszystko musi działać bez zarzutu. Dodatkowe sprzęty to również wielka zaleta, dzięki której twoja oferta jest bardziej atrakcyjna. Pamiętaj, że dobre zdjęcia robią naprawdę świetną robotę. Nie mogą być one jednak kłamstwem. Po prostu podkreśl największe atuty mieszkania. Ogłoszenie powinno być przejrzyste, bez ukrywania jakichkolwiek wad czy opłat. Tak przygotowane mieszkanie i ogłoszenie sprawią, że szybko znajdziesz najemcę na swoje mieszkanie.